Magazyn form wtryskowych

Aktualności By isladmin 30 września 2020

Formy wtryskowe, to narzędzie bez którego wiele gałęzi przemysłu nie mogłoby się obyć. Wykorzystuje je między innymi przemysł tworzyw sztucznych do produkcji opakowań i pojemników, butelek PET, czy plastikowych lub gumowych komponentów. Elementy wytwarzane metodą wtryskową znajdują zastosowanie praktycznie w każdej branży, od przemysłu spożywczego, przez branżę chemiczną w tym naftową i gazową, przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny, AGD, transport i wiele innych.

Jakiego rodzaju opakowania możemy uzyskać metodą wtryskową?

  • opakowania dla branży spożywczej, takie jak pudełka do lodów czy tłuszczów mlecznych, kubki i kubełki do przetworów mlecznych typu jogurt, śmietana, kefir, itp.,
  • opakowania dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej, takie jak pudełka i słoiki do przechowywania leków, suplementów i kosmetyków,
  • opakowania z tworzyw sztucznych do celów transportowych,
  • opakowania przemysłowe, takie jak wiadra do przechowywania farb lub produktów spożywczych,
  • zamknięcia do pojemników,
  • butelki PET (formowane metoda wtryskową z rozdmuchem) wykazujące odporność na działanie substancji chemicznych, a zatem doskonale nadających się do przechowywania kosmetyków, lakierów, olejów, chemii gospodarczej czy ogrodniczej.

Jak właściwie zorganizować magazyn form wtryskowych?

Efektywne składowanie form wtryskowych ze względu na ich znaczący ciężar i duże gabaryty może jednak nastręczać problemów.

Istotną kwestią jest właściwe zabezpieczenie form przed uszkodzeniem, jak również zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom zaangażowanym w proces ich wewnątrzmagazynowego transportu. Równie ważne jest także wygenerowanie miejsca w hali magazynowej, które będzie w stanie pomieścić te przedmioty.

Automatyczne systemy magazynowe Logitower to idealne rozwiązanie do efektywnego i bezpiecznego składowania ciężkich i nietypowych towarów, jakimi są formy wtryskowe, czy matryce.

Wykorzystując pełną wysokość hali magazynowej i wszelkie trudno dostępne miejsca, oraz zapewniając  optymalną gęstość składowania regały Logitower umożliwiają składowanie dużej ilości przedmiotów na niewielkiej przestrzeni i odzyskanie nawet do 80% cennej powierzchni magazynu.

Modułowa budowa systemu Logitower gwarantuje jego elastyczność – szybki montaż, dostosowanie do warunków hali magazynowej i łatwą rozbudowę.

System magazynowy Logitower zapewnia bezpieczeństwo zarówno samym towarom, jak

i pracownikom magazynu.

Chroni wrażliwe materiały przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, kontaktem

z substancjami chemicznymi, przeciwdziałając ich zabrudzeniu, uszkodzeniu czy zniszczeniu.

Istnieje możliwość integracji regałów Logitower z manipulatorami przemysłowymi, suwnicami, układnicami magazynowymi, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo operacji intralogistycznych, jak również ich efektywność. Łatwy dostęp do pojedynczych sztuk form, a także szybki proces załadunku i rozładunku dodatkowo optymalizuje wydajność procesów wewnątrzmagazynowych.

Producenci, którzy docenili korzyści wynikające z zastosowania regałów Logitower

Korzyści oferowane przez automatyczny magazyn form wtryskowych, ciężkich i nietypowych towarów Logitower dostrzegła między innymi austriacka firma Hagleitner, producent środków czystości, detergentów i dozowników.

Dwuwieżowy regał magazynowy Logitower o wysokości ponad 8 m, z 19 półkami o szerokości 6m i nośności 5 ton na półkę zapewnił firmie uporządkowane i bezpieczne składowanie form wtryskowych z załadunkiem za pomocą suwnicy, łatwy dostęp do pojedynczych sztuk towaru, a także znaczne zaoszczędzenie powierzchni magazynu.

Wśród firm, które skorzystały z udogodnień automatycznego systemu magazynowego Logitower można wymienić również producenta elektromechaniki, mechatroniki i wyrobów gumowych, firmę Bitron, która zdecydowała się zainstalować dwuwieżowy regał Logitower o wysokości 9 metrów na zewnątrz hali magazynowej.

W efekcie firmie udało się zredukować powierzchnie składowania form z 66m do 20 m2, w czym pomogła również opcja automatycznego pomiaru wysokości towarów, zapewniając optymalną gęstość ich składowania.

Firma doceniła również regał Logitower za zwiększenie efektywności procesów intralogistycznych i poprawę ich bezpieczeństwa.